Soutěž o nové logo města bude vyhlášena znovu

Typ: ostatní
Město Úvaly vyhlásilo letos na jaře soutěž o nové logo a vizuál města. Na konci června obdržela hodnotící komise návrhy soutěžících. Celkem bylo doručeno 13 návrhů. Členové komise ocenili návrhy a zájem účastníků, byli však nuceni konstatovat, že žádný z návrhů nesplnil zcela očekávání členů komise, nemalá část z nich pak nesplňovala všechny podmínky soutěže.

I s ohledem na skutečnost, že nový vizuální styl a logo města by měly být dlouhodobou záležitostí, rozhodli se členové komise doporučit radě města, aby v tomto případě nebyl vybrán žádný z návrhů a byla vyhlášena nová, dvoukolová soutěž. Na základě připomínek odborníků z oboru pak komise doporučila zvýšení cílové odměny a zároveň, aby se soutěžil komplexní jednotný vizuální styl (tedy nejen logo, ale i navazující komunikační prostředky).

Hodnotící komise zároveň obdržela návrhy dětí na nové logo města. Ocenila jejich zájem a členy zaujalo, jak často se vyskytuje v návrhu ikona Úval – most Devět kanálů. Nakonec komise doporučila, aby byli oceněni všichni dětští účastníci soutěže za jejich zájem o město Úvaly a práci, kterou návrhům na logo věnovali.

Vytvořeno: 13. 7. 2018
Poslední aktualizace: 13. 7. 2018 13:52