Úvaly navštívila ministryně školství Kateřina Valachová

Typ: ostatní
Účelem návštěvy paní ministryně a jejího doprovodu bylo seznámit se s aktuálním stavem přípravy realizace svazkové základní školy na Hostíně. Z dotačního programu získalo podporu 10 obcí v okolí Prahy, celková částka je 1,6 miliardy korun. Díky tomu vznikne 115 kmenových učeben a 3400 míst pro žáky. Program byl vyhlášen v prosinci loňského roku, ukončen bude v roce 2023. Na Praze-východ se dnes ministryně seznámila s projekty na stavbu nových tříd, škol a tělocvičen v Ondřejově, Říčanech, Úvalech, Přezleticích, Čelákovicích a Čakovicích.

V doprovodu starosty města Petra Boreckého si paní ministryně nejprve prohlédla lokalitu plánované výstavby nové základní školy, poté návštěva pokračovala seznámením se s problémy úvalského školství a tiskovou konferencí. Jedním z témat debaty byly i možnosti financování dalšího rozvoje kapacit mateřských školek pro děti mladší tří let a zejména pak zázemí pro tělocvik a sport u stávající základní školy v Úvalech.

Vytvořeno: 20. 4. 2017
Poslední aktualizace: 20. 4. 2017 22:06