Dostavba knihovny v rámci vzdělávacího centra pro děti, mládež a dospělé v Úvalech, nám. Arnošta z Pardubic čp.18

Petr Matura, 17. 4. 2019 Zobrazit více

Rozšíření ČOV - návrh studie

Rozšíření stávající čistírny odpadních vod z města Úvaly na kapacitu 9 900 EO.

Petr Matura, 27. 11. 2018 Zobrazit více

Vegetační úpravy areálu ZŠ Úvaly

Předmětem předložené dokumentace je návrh vegetačních úprav areálu základní školy v Úvalech na nám. Arnošta z Pardubic 8.

Daniela Jahnová, 8. 10. 2018 Zobrazit více

Revitalizace nábřeží Výmoly a zkapacitnění jejího toku v intravilánu Úval

Revitalizace nábřeží Výmoly a zkapacitnění jejího toku v intravilánu ÚvalJedná se o společný projekt Povodí Labe a města Úvaly. Jeho účelem je za především zvýšení ochrany pozemků a staveb v okolí potoka Výmola před povodněmi. Druhým cílem je pak zvýšení atraktivity potoka a jeho okolí coby odpočinkové a turistické lokality, včetně propojení doposud oddělených lokalit v Úvalech.

Borecký Petr, 18. 7. 2018 Zobrazit více

Návrh výsadeb doprovodné zeleně ulice U Přeložky - přechod pro chodce, Úvaly

Předmětem předložené dokumentace je návrh doprovodné zeleně podél na obou stranách přechodu

V současné době se jedná o zatravněné svahy s nekvalitním trávníkem, které jsou náročně pravidelně udržovány kosením

Návrh výsadeb doprovodné zeleně podél rekonstruované komunikace v ulice U Přeložky - přechod pro chodce

Bylo schváleno radou města usnesením č. R-43/2018 ze dne 6.2.2018

Cena realizace vegetačních úprav celkem (bez DPH):           92 806,44,- Kč

Předpokládaný termín realizace

Odbor životního prostředí, Renata Stojecová

pro chodce ulice U Přeložky.

V současné době se jedná o zatravněné svahy s nekvalitním trávníkem, které jsou náročně pravidelně
udržovány kosením

Cílem návrhu je vytvoření kultivované, estetické plochy zeleně a současně a převod trávníků s náročným režimem/způsobem kosení na méně náročnou pokryvnou výsadbu keřů.

Důraz je dále kladen na dlouhodobé snížení časových a finančních nároků pravidelné udržovací péče
(tzv. extenzifikace udržovací péče) = po ujmutí rostlin a provedení nezbytné dokončovací a rozvojové péče (po-výsadbová péče), budou navržené vegetační prvky vyžadovat minimální nároky na pravidelnou udržovací péči oproti jiným typům vegetačních prvků.

Vymezení řešeného území a rozsah typů výsadeb je specifikován ve výkrese 01 NAVRŽENÉ ŘEŠENÍ -
KOORDINAČNÍ SITUACE.

Navržené řešení pro danou lokalitu je v souladu se strategickými principy rozvoje městské zeleně města
Úvaly navržené v projektu ÚZEMNÍ STUDIE – GENEREL MĚSTSKÉ ZELENĚ MĚSTA ÚVALY (Štefl, Šteflová
2016) a věcně tak naplňuje systémový rozvoj kvality veřejných prostor a zeleně města Úvaly.

BILANCE NAVRŽENÝCH VEGETAČNÍCH ÚPRAV:
o Celková výměra navržených výsadeb: 161 m2.
o Celkový počet navržených keřů: 599 ks.

Dokumentace zde ke stažení, zde ke stažení, zde ke stažení, zde ke stažení

Daniela Jahnová, 21. 2. 2018 Zobrazit méně

Zřízení parkovacích stání v ulici Pražská II v Úvalech

Vybudování parkovacích stání (podélná) v ulici Pražská II a úprava dopravního značení vyvolaná novými parkovacími stáními.

Petr Matura, 25. 1. 2018 Zobrazit více

Skatepark a workout

Skatepark a workoutSkatepark a workout

Točna autobusů

Točna autobusůTočna autobusů

Výstavba parkoviště osobních vozidel u železniční stanice ČD Úvaly

Výstavba parkoviště u nádraží. Úprava plochy pro parkování osobních vozidel u nádraží. Vzhledem k rozpracovanosti projektové dokumentace není možné určit složení podkladních vrstev parkoviště. Předpoklad cca 102 – 111 míst k parkování.

Petr Matura, 10. 2. 2017 Zobrazit více

Smíšená stezka pro chodce a cyklisty u koupaliště v Úvalech

Smíšená stezka pro chodce a cyklisty u koupaliště v ÚvalechSmíšená stezka pro chodce a cyklisty u koupaliště v Úvalech