Dostavba knihovny v rámci vzdělávacího centra pro děti, mládež a dospělé v Úvalech, nám. Arnošta z Pardubic čp.18

Projektový záměr

Architektonická soutěž ,, Dostavba knihovny v rámci vzdělávacího centra pro děti , mládež  a dospělé v Úvalech, nám. Arnošta z Pardubic č.p.18

Realizační smlouva schválena radou města dne 30.6.2016 usnesením č. R-334/2015 a dodatek č. 1 k realizační smlouvě schválen radou města dne 22.3.2016 usnesením č. R-107/2016

Předpokládaná výše pořizovacích nákladů maximálně 48 000 000,- Kč bez DPH

Zahájení fyzické realizace projektu:     rok 2020

Odbor investic a dopravy - Riegerova 897, Úvaly

Město Úvaly ve spolupráci se společností Petra Parléře vyhlásila architektonickou veřejnou a projektovou soutěž s názvem ,, Vzdělávací centrum pro děti, mládež a dospělé v Úvalech“. Investorem je město Úvaly.

Celková rekonstrukce objektu č.p.18, na náměstí Arnošta z Pardubic , Úvaly. Rekonstrukce se zaměřuje především na novou městskou knihovnu, která by měla výrazně zasáhnout do tváře náměstí Arnošta z Pardubic. Architektonická soutěž byla vyhlášena společností Petr Parléře  dne 11.4.2016 a ukončena ke dni 14.6.2016. Návrhů bylo doručeno celkem 23. Porota udělila 1.cenu návrhu č.17 zpracovaného ateliérem A.LT Architekti. Druhou cenu se porota rozhodla neudělit a udělila dvě 3.ceny, a to návrhu č.20 zpracovaného ateliérem NEW HOW a návrhu č.2 zpracovaného ateliérem CUBOID ARCHITEKTI, s.r.o.

Příprava uzavření smlouvy s vítězným ateliérem

Další dokumenty, přílohy, odkazy na server (studie, PD                               zápisy z jednání, …)

Vítězné návrhy

Petr Matura, 17. 4. 2019 Zobrazit méně

Rozšíření ČOV - návrh studie

Rozšíření stávající čistírny odpadních vod z města Úvaly na kapacitu 9 900 EO.

Petr Matura, 27. 11. 2018 Zobrazit více

Vegetační úpravy areálu ZŠ Úvaly

Předmětem předložené dokumentace je návrh vegetačních úprav areálu základní školy v Úvalech na nám. Arnošta z Pardubic 8.

Daniela Jahnová, 8. 10. 2018 Zobrazit více

Revitalizace nábřeží Výmoly a zkapacitnění jejího toku v intravilánu Úval

Revitalizace nábřeží Výmoly a zkapacitnění jejího toku v intravilánu ÚvalJedná se o společný projekt Povodí Labe a města Úvaly. Jeho účelem je za především zvýšení ochrany pozemků a staveb v okolí potoka Výmola před povodněmi. Druhým cílem je pak zvýšení atraktivity potoka a jeho okolí coby odpočinkové a turistické lokality, včetně propojení doposud oddělených lokalit v Úvalech.

Borecký Petr, 18. 7. 2018 Zobrazit více

Návrh výsadeb doprovodné zeleně ulice U Přeložky - přechod pro chodce, Úvaly

Předmětem předložené dokumentace je návrh doprovodné zeleně podél na obou stranách přechodu

V současné době se jedná o zatravněné svahy s nekvalitním trávníkem, které jsou náročně pravidelně udržovány kosením

Daniela Jahnová, 21. 2. 2018 Zobrazit více

Zřízení parkovacích stání v ulici Pražská II v Úvalech

Vybudování parkovacích stání (podélná) v ulici Pražská II a úprava dopravního značení vyvolaná novými parkovacími stáními.

Petr Matura, 25. 1. 2018 Zobrazit více

Skatepark a workout

Skatepark a workoutSkatepark a workout

Točna autobusů

Točna autobusůTočna autobusů

Výstavba parkoviště osobních vozidel u železniční stanice ČD Úvaly

Výstavba parkoviště u nádraží. Úprava plochy pro parkování osobních vozidel u nádraží. Vzhledem k rozpracovanosti projektové dokumentace není možné určit složení podkladních vrstev parkoviště. Předpoklad cca 102 – 111 míst k parkování.

Petr Matura, 10. 2. 2017 Zobrazit více

Smíšená stezka pro chodce a cyklisty u koupaliště v Úvalech

Smíšená stezka pro chodce a cyklisty u koupaliště v ÚvalechSmíšená stezka pro chodce a cyklisty u koupaliště v Úvalech