Nastavení velikosti písma
+

Aktuality

Aktuality

Zobrazeno 1-30 ze 37

Speciál Života Úval ke 30. výročí sametové revoluce právě vychází!

Datum: 1. 11. 2019

Vzpomínky paměťníků - chronologie listopadových událostí - listopad 1989 a sametová revoluce v Úvalech - listopad 1989 pohledem dětí. To vše a mnohé další najdete ve speciálu Života Úval vydaném ke 30. výročí listopadu 1989.

Již brzy ve vašich schránkách!

Podzimní opravy ulic v Úvalech

Datum: 31. 10. 2019

Zima je už za dveřmi, tak chystáme ještě poslední opravy ulic a chodníků v Úvalech. V příloze zveřejňujeme mapku plánovaných oprav. Prosíme, pokud vám tam nějaká místa chybí, abyste nám dali informaci do komentářů nebo je přímo zanesli do mapy, a to do 6.11.2019.

Děkujeme vám za pomoc a za spolupráci

Medaile Za zásluhy pro úvalského občana Michala Lukeše

Datum: 29. 10. 2019

Jedním z těch, kterým prezident republiky Miloš Zeman včera udělil státní vyznamenání, byl i úvalský občan Michal Lukeš. Kdo chodíte občas do centra Prahy a koukáte na krásně opravenou budovu Národního muzea, navštěvujete muzeem moderně organizované výstavy nebo víte o jeho rozsáhlých aktivitách pro budování vztahů mezi Čechy a Slováky, tak víte, proč byla medaile Za zásluhy udělena právě jemu.

Moc gratulujeme!

Na fotografii je Michal Lukeš s manželkou, Annou Lukešovou.

Noční úvalské náměstí a fontána si zahrály v novém tanečním videoklipu Davida Procházky a jeho souboru.

Datum: 24. 7. 2019

Podívejte se, jak šikovné mladé lidi v Úvalech máme!

Literání a výtvarná výzva - Konečně svoboda!

Datum: 21. 5. 2019

Literární a výtvarná výzva pro všechny generace

Informace o dočasném omezení provozu městské policie

Datum: 15. 4. 2019

Informace o dočasném omezení provozu městské policie Úvaly

Městská policie Úvaly přechází od 15.4.2019 na omezený pracovní režim od pondělí do pátku od 07:00 hodin do 15:30 hodin. Úřední hodiny budou zachovány (pondělí 16- 18 hodin, středa 09 – 11 hodin). Toto omezení je z personálních důvodů a je dočasné do cca 31.5.2019. V době od 15:30 je vždy možné v případě potřeby kontaktovat místní oddělení Policie ČR.
Děkujeme za pochopení.

Změna adresy sídla města Úvaly a Měú Úvaly

Datum: 4. 1. 2019

Dne 1.1.2019 došlo ke změně adresy sídla města Úvaly a Městského úřadu Úvaly na Arnošta z Pardubic 95, Úvaly

Uctění památky horníků, kteří zahynuli při důlním neštěstí dne 20.12.2018

Datum: 21. 12. 2018

Zítra ve 12:00 se rozezní sirény po celé republice na počest horníků, kteří zahynuli při důlním neštěstí ve čtvrtek 20. prosince 2018.

Výsledky voleb do zastupitelstva města Úvaly konaných ve dnech 5. - 6. října 2018

Datum: 8. 10. 2018

Volby se konaly ve třech volebních okrscích a kandidovalo 5 subjektů, které postavily celkem 75 kandidátů.

#

Úvaly získaly novou zeleň do ulic a přišly o jednu ulici hliněnou

Datum: 26. 9. 2018

V těchto týdnech probíhá dokončování II. etapy ozeleňování ulic a veřejného prostoru města. Nové výsadby se tak dočkaly ulice Kožíškova, Bulharská, Kladská, Komenského, U Kaberny, U Výmoly, Jeronýmova nebo nároží ulic Guth-Jarkovského a Klánovická.

Park Vinice

Zahajujeme realizaci projektu "Park Vinice - Úvaly"

Datum: 31. 7. 2018

První srpnový týden zahájíme realizaci dlouho připravovaného projektu Park Vinice - Úvaly. V rámci tohoto projektu bude vytvořena parková úprava na místě stávající navážky a skládky s rozhodujícím podílem nové parkové výsady a rekreační zeleně s vybavením o prvky volnočasových aktivit.

Nový mlatový chodníček na hřbitově

Datum: 30. 7. 2018

Nový mlatový chodníček na hřbitově

Na základě připomínek občanů, že na podzim a v zimě je nepříjemné chodit v mokrém trávníku k hrobům, nechal odbor investic zhotovit nový mlatový chodníček. Pokud se osvědčí, bude příští rok realizován i v dalších částech hřbitova.

Náklady akce činily 50 000 Kč.

II. etapa rekonstrukce Nachlingerova parku zahájena

Datum: 18. 7. 2018

Dnes společnost AVE zahájila II. etapu rekonstrukce Nachlingerova parku. V rámci této etapy bude vybudován mlatový chodník parkem. Tyto práce budou probíhat do konce srpna.

Ve III. etapě v měsících srpen - říjen bude vybudováno wcela nové orkoutové hřiště a opraveno stávající volejbalové hřiště.

Věříme, že se vám nová podoba Nachlingerova parku bude líbit.

Úvaly projede v sobotu 21.7.2018 parní vlak

Datum: 18. 7. 2018

Jeho trasa bude následující:

Směrem z Prahy: průjezd Úvaly cca 9.35 - 9:42, nástup směr Kolín - Kutná Hora - Žleby možný v Českém Brodě v cca 9.49

Směrem do Prahy: průjezd Úvaly cca 17:30 - 17:35, výstup možný v Českém Brodě v cca 17:20

Více informací najdete na http://www.zelpage.cz/razeni/18/trasa-vlaku/cd-15941

Projekt Bezpečné Úvaly uspěl u SFDI a Úvaly tak získají dotaci 6,6 mil. Kč na vybudování městského kamerového systému

Datum: 29. 6. 2018

Bezpečnost ve městě je jednou ze zásadních věcí, jak občané vnímají město, ve kterém žijí. Jde o bezpečnost obyvatel a návštěvníků města a jejich majetku, bezpečí pro chodce, ale i pro cyklisty a řidiče.

#

Trafačky ve Vrchlického a Maroldově ulici a schodiště Žižkova získaly novou tvář

Datum: 31. 5. 2018

Trafačky ve Vrchlického a v Maroldově ulici získaly díky spolupráci města a Streetart Úvaly novou, veselejší, tvář. Schodiště v Žižkově se pro změnu dočkalo důkladné opravy a dosadby zeleně.

#

Informace o upřesněném harmonogramu rekonstrukce Arnošta z Pardubic, ulice Husova a ulice Podhájí

Datum: 12. 4. 2018

Práce na rekonstrukci centra města poměrně svižně pokračují. Rádi bychom vás proto informovali o navazujících změnách v harmonogramu a organizaci stavby Arnošta z Pardubic, ulice Husova a ulice Podhájí.

Sekání trávy - mapa

Kde budeme v Úvalech sekat trávu?

Datum: 10. 6. 2017

Od teď to budete moci snadno zjistit na webu Technických služeb. V rubrice Údržba města/ sekání trávy můžete snadno po jednotlivých týdnech najít, kde TSÚ sekaly a kde teprve sekání v nejbližší době plánují. Rádi budeme aplikaci vylepšovat. Na Vaše nápady a připomínky se těší ředitelka TSÚ, paní Pavlína Slavíková. Odkaz na aplikaci najdete po rozkliknutí zprávy.

Sekačka Ferris

Technické služby města Úvaly získaly novou profesionální sekačku Ferris

Datum: 10. 6. 2017

Po hasičích se tentokráte dočkaly Technické služby. Jelikož mají na starosti čím dál větší plochy trávy a zeleně, získaly teď nově vysokovýkonnou profesionální sekačku Ferris. Věříme, že obyvatelé Úval to již brzy poznají na kvalitě trávníků v našich parcích a hřištích.

#

Technické služby města Úvaly dokončily rekonstrukci záchodů v MDDM

Datum: 31. 3. 2017

Nejen velkými projekty je živo město, ale také drobnějšími, byť v určitou chvíli pro nás všechny veledůležitými. Na výsledek jedné takové drobnější akce Technických služeb města se můžete podívat na fotografiích.

#

Den učitelů/učitelek v Úvalech

Datum: 30. 3. 2017

V pondělí 27.3.2017 jsme, doufejme, založili novou úvalskou tradici - slavnostní setkání u příležitosti Dne učitelů. Chtěli jsme tak poděkovat všem úvalským učitelkám a učitelům z našich školek, škol a dětských zařízení (a je zcela jedno, jestli městských nebo soukromých) za jejich práci, kterou věnují našim dětem a tím i budoucnosti.

Úvaly navštívila delegace z Poděbrad

Datum: 2. 11. 2016

V pondělí 31. října navštívila naše město delegace představitelů města Poděbrady vedená radním panem Jiřím Felkrem. Zástupci Poděbrad přijeli do Úval načerpat inspiraci v oblasti plánování a koncepce rozvoje veřejné zeleně, dopravy, zpřístupňování technických informací (technická mapa města) a komunikace s veřejností.

Na úvalské čistírně odpadních vod jsme zprovoznili kompenzaci účiníku

Datum: 1. 11. 2016

V minulých dnech jsme nákladem cca 50 000 Kč zprovoznili na úvalské čistírně kompenzaci účiníku. Toto zařízení nám ročně ušetří téměř 80 000 Kč za elektřinu pro čističku, tedy návratnost investice je pod jeden rok.

Odfláknutou práci v Úvalech netrpíme

Datum: 15. 9. 2016

Ulice Na Spojce, ulice Alešova, ulice Horova - toto jsou všechno ulice nebo chodníky, do kterých v posledních týdnech zasahovaly firmy pracující pro správce sítí. Všechny tyto firmy měly v podmínkách, že se na jejich práce vztahují Zásady pro vstupy do komunikací, které jsme pro tyto případy schválili.

#

Město Úvaly má ode dneška rozklikávací rozpočet

Datum: 17. 5. 2016

Na začátku fungování koalice byl jedním z našich hlavních cílů otevřený úřad, aby měl občan města možnost jeho kontroly.

Tento bod programového prohlášení se nám postupně daří plnit. Dnes jsme zprovoznili tzv. “rozklikávací“ rozpočet na webu města, který budeme postupně rozvíjet. Na rozklikávací rozpočet se můžete podívat zde. Více informací o tom, co všechno v rozpočtu najdete, si můžete přečíst v tomto článku.

Touto cestou vedení města děkuje ekonomickému oddělení a ostatním oddělením za spolupráci při vytváření a realizaci “rozklikávacího“ rozpočtu.

za vedení města
Alexis Kimbembe, místostarosta

Úvaly vykročily k budoucnosti v optice

Datum: 28. 4. 2016

Zastupitelstvo města dnes schválilo dokument nazvaný "Zásady pro budování optických sítí v Úvalech". Tento dokument připravovaný ve spolupráci soukromého sektoru a zástupců města Úvaly znamená odstartování projektu na vybudování optických sítí na celém území města, ke kterému by mělo dojít během příštích 6 let.

Poděkování úvalským dětem a učitelům

Datum: 23. 4. 2016

Děti z úvalské základní školy včera následovaly příkladu svých rodičů a u příležitosti Dne Země se pustily spolu se svými učiteli do úklidu Úval, včetně areálu Vinice. Děti a učitelé, děkujeme Vám!

#

Pro obyvatele Slovan a Nových Slovan: jakou novou prolézačku - atrakci byste chtěli na dětské hřiště na Slovanech?

Datum: 23. 4. 2016

Loni jsme museli pro špatný technický stav strhnout prolézačku na Slovanech, takže je tam místo ní jen prázdné smutné místo.

Poděkování obyvatelům Úval

Datum: 18. 4. 2016

Rádi bychom poděkovali všem více než 90 občanům Úval, kteří se 9. dubna zúčastnili jarního úklidu města. Nasbíralo se celkem 141 pytlů odpadu ve všech městských částech + 35 pneumatik.

Nejvíce odpadu sesbírali členové spolku Aikidó, kteří svoji výhru věnovali sociálně potřebným v našem městě. Stejně se zachovali paní Věra Březinová a pan Vladimír Novotný.

Všem vám děkujeme, naše město je opět o něco čistší!

Mělnická spalovna ano či ne? Jaký bude dopad připravovaného plánu odpadového hospodářství na obyvatele Středočeského kraje? Porostou občanům poplatky za odpad?

Datum: 12. 4. 2016

Poslechněte si polemiku starosty Úval pana Petra Boreckého a hejtmana Středočeského kraje pana Miloše Petery v pořadu Pro a Proti Českého rozhlasu.

Zobrazeno 1-30 ze 37