Lom na široké louce

Bývalý lom Na Široké Louce leží u silnice z Úval na Škvorec. Těžily se tu kdysi tzv. droby, které se na první pohled podobají břidlicím, jen mají světlejší odstíny šedé až šedozelené barvy. Jedná se o horniny sedimentárního původu, které vznikly v hlubokomořském prostředí.

Návštěvníci tohoto místa mají možnost vidět zachovalou nivu Škvoreckého potoka a navštívit opuštěný lom, který vytváří hezké panorama cesty. Přístupové body k trase jsou buď roh ulic Polská/Slezská /značeno bílými šipkami na stromech/ nebo vodojem JIH.

Upozornění: nejedná se o stezku vhodnou pro přístup s kočárky (zejména v první části, kde jsou vytvořené přírodní schody). V areálu bývalého lomu je sypký terén, dbejte na svoji bezpečnost a zejména bezpečnost svých dětí, které bude lom jistě lákat k prvním lezeckým pokusům!

GPS: 50° 3′ 40.244″N  14° 43′ 59.193″E

zobrazit v mapě