Meditační a oddychová zahrada při základní škole v Úvalech

Meditační a oddychová zahrada při základní škole v ÚvalechRealizace meditační (rekreační, oddychové) zahrady při Základní škole Úvaly.

Meditační a oddychová zahrada při základní škole v Úvalech

1) Vyhlášení výběrového řízení na zakázku malého rozsahu na akci "Návrh vegetačních úprav areálu ZŠ Úvaly 2 " - usnesení č. R - 121/2019 ze dne 27.3.2019

2) Výběr dodavatele na akci "Návrh vegetačních úprav areálu ZŠ Úvaly 2 " - usnesení č. R-     /2019 ze dne 21.5.2019

431 926,27 Kč včetně DPH

červen 2019

Odbor životního prostředí a územního rozvoje - Riegerova 897, Úvaly

Předmětem předložené dokumentace je řešení meditační (rekreační, oddychové) zahrady při ZŠ Úvaly.

Meditační zahrada vznikla s cílem vytvořit prostor sloužící především žákům základní školy a jejich rodičům, případně také obyvatelům města Úvaly. Jedná se o plochu malého měřítka v severní části školního areálu, která je během dne volně přístupná přes západní branku. Plocha je rozdělena na tři harmonicky vyvážené části – 1/ pochozí a pobytovou štěrkovou plochu s dekorativním ornamentem v podobě soustředných kruhů ze žulových kostek, 2/ trávník a 3/vegetační lemy z převážně stálezelených keřů (vazba na stín a lokální podmínky), okrasných trav a trvalek. Vzhledem k významnému celodennímu zástinu je nutné prostor optický „rozsvítit“, čehož je dosaženo použitím rostlinných druhů s lesklými či panašovanými listy, bílými květy a střídáním jejich textur. Výsledkem je tak „zelená oáza“ jako místo pro odpočinek pod korunou solitérního stromu. Mobiliář je použit dvojího typu – jedná se o lavičku s opěradlem a přenosná krychlová sedátka, volně rozmístěná v rámci celé štěrkové plochy. Voda jako důležitý element prostoru se v zahradě objevuje jako statická hladina v rámci velké kovové mísy, odrážející oblohu a sloužící jako pítko pro ptáky. Celkovou atraktivnost prostoru zvyšuje i cenný výhled na barokní kostel a blízkost potoku Výmoly.

Výběr dodavate - firma CENTRA a.s.

Další dokumenty, přílohy, odkazy na server

Projektová dokumentace zde ke stažení

Výkres 1 ke stažení zde , výkres 2 ke stažení zde,studie zde ke stažení

14. 10. 2019 Zobrazit méně

Realizace ozelenění IV.

Předmětem předložené dokumentace je návrh doprovodné zeleně podél rekonstruované komunikace v ulicích Borová, Jedlová, Modřínová a Smrková ve městě Úvaly.

14. 10. 2019 Zobrazit více

Stavební úpravy a vybavení objektu ZŠ Úvaly

Stavební úpravy a vybavení objektu ZŠ ÚvalyStavební úpravy a vybavení objektu ZŠ Úvaly

17. 7. 2019 Zobrazit více

Revitalizace parkové plochy na ulici Jiráskova v Úvalech

Revitalizace parkové plochy na ulici Jiráskova v ÚvalechJedná se o revitalizaci parkové plochy na ulici Jiráskova v Úvalech. Dojde k ošetření stávajících dřevin a k výsadbě stromů a keřů.

28. 5. 2019 Zobrazit více

Realizace Ozelenění Úval III.

Předmětem předložené dokumentace je návrh doprovodné zeleně podél zrekonstruovaných komunikací

8. 2. 2019 Zobrazit více

Nachlingerův park - umístění herních a cvičebních prvků

Nachlingerův park - umístění herních a cvičebních prvkůNachlingerův park je aktivně využíván místními obyvateli všech věkových kategorií. V současné době proběhla regenerace parku, zejména zeleně, byly vysázeny nové stromy a keře a provedena pěstební opatření dle projektu Ing. Lukáše Štefla. Záměrem v rámci regenerace parku je i umístění několika herních prvků pro děti od 3 do 14 let a cvičební prvky pro sportovní vyžití pro věkovou kategorii 15+.

15. 11. 2018 Zobrazit více

Rekonstrukce náměstí Arnošta z Pardubic a ulice Husova a rekonstrukce ulice Podhájí

Komplexní rekonstrukce Husovy ulice a náměstí Arnošta z Pardubic a ulice Podhájí

31. 10. 2018 Zobrazit více

Realizace Ozelenění Úval II.

Jedná se o ozelenění doprovodné zeleně podél zrekontruovaných komunikací

10. 10. 2018 Zobrazit více

III/01214 Úvaly u Prahy, průtah - úsek 3

23. 8. 2018 Zobrazit více